A HRSE az összefogásról

 

A HRSE az összefogásról

Interjúnk előző részében hallottuk, mi mindennel foglalkozik a HRSE, most pedig arról kérdeztünk, hogy hogyan is működik maga az egyesület, hogyan dolgoznak benne össze maguk a tagok.

A csapat milyen nálatok, hogy tudtok együtt dolgozni?

Megvan az egyesületnek az elnöksége, az elnöke én vagyok, van egy titkárunk és három elnökségi tagunk. A munkánkban minden közös összedolgozás, nem egyszemélyes vezetés van. Elsősorban a Közgyűlés szabja meg a fő vonalat, hogy milyen irányba menjünk és a tisztségi szakosztály, aki mindezt letisztítja. Így körvonalazódik, kristályosodik ki a program.

Mennyire szükséges nálatok, hogy összefogjatok és tudjatok jól együtt dolgozni. Akár amikor külső, Dekomosokkal dolgoztok együtt?

Az eredmény mindenképp azt fémjelzi, hogy milyen a csapat összefogása. Nem az a lényeg, hogy mindenben egyetértsünk, szükség van arra, hogy 1-2 ember azt mondja, hogy én másképp látom, hogy jobb lenne másképp csinálni és ekkor építő jellegű a közös munkánk. Ez már feltételez egy jó összefogást és a másiknak az elfogadását. Magas empátiaérzékkel, problémamegoldással, kommunikációs kepeséggel.

Az anyagi helyzete egy-egy ilyen civil szervezetnek nem feltétlenül csodálatos, bár nekünk a támogatottságunkra nincs panasz. Nemesek a céljaink, jók az eredményeink, ebben nem panaszkodunk, de sokszor különösebb pénzeszközök nélkül kell megvalósítani dolgokat, amiket egy sportvállalkozás, vagy egy marketing cég horribilis összegekért csinálna. 

Mindehhez az kell, hogy mindenki áldozatkészen, a szabadidejéből tegye, amit tesz és összedolgozzon. Akkor születik jó elképzelés, ha mindenki beledobja egy nagy kosárba a saját ötletét, elképzelését, azt egy kicsit kirostáljuk és a végén megszületik a közös. Ezt egy vagy két ember véleménye alapján nem lehet.  Az egyesületben akár még e-mailen keresztül is minden egyes ember megkapja az információt és ugyanúgy hozzászólhat, véleményezhet.

Mindenki be is dobja saját gondolatát?

Már a tagfelvételi kérelem kitöltésénél arra ösztönzünk, hogy akkor lesz értelme, ha aktív lesz az egyesület életében, ne csak papírforma legyen a részvétel, hanem aktívan vegyen részt.
Három módon teheti ezt meg. Olyan sport eredményt ér el az egyesületben, amely tényleg kimagasló. Nem feltétlenül az élsportra gondolok, természetesen az elismerésre méltó, ha valaki élsportoló és rendszeresen hozza az érmeket, de legalább olyan nagydolog, ha egy olyan embert motiválok sportra, aki eddig nem sportolt.
Van olyan egyesületi tagunk, aki lefutotta 34-35 évesen élete első maratonját, pedig két évvel ezelőtt kezdett el futni. Nyilván nem nyerte meg ezt a maratont, de ez legalább olyan teljesítmény, mintha megnyerte volna, hiszen saját magát kellett legyőznie a pályán. Ilyen sporteseményekkel lehet építeni az egyesületet. 

A második rész, hogy önkéntes munkával is hozzá lehet tenni. Ha valaki nem sportol, de nagyon szeret szervezni, részt venni, segíteni a másiknak, akkor ő is ki tudja venni a részét.

A harmadik pedig, hogy képviseli az érdekeit az egyesületnek. Nemcsak anyagilag, hanem személyiségével, ötleteivel, véleményével. Van olyan egyesületi tagunk, akinek kimondottan tanácsadó szerepe van. Olyan a személyisége, olyan beosztást tölt be a munkahelyén, a hétköznapi életben, vagy magasabb rendű tapasztalat halmazzal rendelkezik és ugyan nem sportol, vagy nem segít a mindennapokban, de egy-egy jó tanáccsal előbbre tudja vinni az egyesületet.
Tehát így háromféleképpen lehet kivenni a részt és ez mindenkinek nyitott.

Folytatjuk...

Cimkék: 
Teteje